Kategorie

SOLIDNI W BIZNESIE

Otrzymaliśmy certyfikat świadczący o rzetelnym rozliczaniu się z naszymi kontrahentami i partnerami.
krd

PAMIĘTAJ!!!

Zgodnie z Kodeksem Pracy art. 2379 §1 „Pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy bez środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, przewidzianych do stosowania na danym stanowisku pracy (…)” 

Zgodnie z obowiązującymi postanowieniami Kodeksu Pracy, pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i ochronę ich zdrowia w każdym aspekcie związanym z pracą. Pracownik jest zobowiązany do stosowania środków ochrony indywidualnej, dostarczonych przez pracodawcę.

 

POZIOMA LINA KOTWICZĄCA AK3000 LINIA ŻYCIA

  • Producent: INDUSTRIAL STARTER
  • Cena brutto: 259,00 zł
  • (Cena netto: 210,57 zł)
  • Poleć produkt


ZESTAW "LINIA ŻYCIA"

Tymczasowa lina pozioma AK3000 używana jest jako mobilna lina kotwicząca w przypadku, kiedy brak jest liny kotwiczącej stałej.
Jednakże maksymalna długość użytkowa została ograniczona do 20 mb. Długość optymalna wynosi od 3 do 20 metrůw.
Jednocześnie mogą zostać podpięte maksymalnie 2 osoby.

SPOSÓB UŻYCIA:
W celu wykonania poprawnego montażu, należy trzymać się poniższych punktów:
1. Wyznaczyć dwa punkty zaczepienia, na których można umocować końce liny bezpieczeństwa i upewnić się, że punkty te mogą wytrzymać obciążenie przynajmniej 15†KN.
2. Zapiąć zatrzaśnik krótszego pasa w jednym z wyznaczonych punktów.
3. Rozwinąć z kołowrotka dłuższy pas ciagnąc za drugi zatrzaśnik i zapiąć go w drugim z wybranych punktów.
4. Ciągnąć nadmierny odcinek pasa na naciągu do momentu naprężenia liny bezpieczeństwa.
5. Napinać pas dźwignikiem napinacza do momentu uzyskania wystarczającego naprężenia. Nie naciągać pasa nadmiernie. Zbywający i niewykorzystywany odcinek pasa zwinąć i umieścić w torbie.
6. Z jednej strony liny bezpieczeństwa zaczepić przy użyciu zatrzaśnika zwijak lub linę łączącą (np.: AK94170 AK112), a z drugiej podczepić ją do uprzęży.
7. Od tego momentu możliwe jest swobodne poruszanie się wzdłuż liny bezpieczeństwa z pełnym zabezpieczeniem na czas pracy.

ISTOTNE INFORMACJE
Długość poziomej liny bezpieczeństwa nie może przekraczać 20 mb. W przypadku upadku z wysokości, w zależności od długości liny, siła działająca na zwijak lub linę łączącą, maksymalna siła działająca na linę bezpieczeństwa oraz maksymalne jej ugięcie, zmieniają się w zależności od długości liny bezpieczeństwa.